GOOD MORNING LONDON


Zaprzyjaźnione biuro podróży. Zachęcamy do skorzystania z oferty!
Polecamy rzetelność usługi…!

DZIEN I Godz. 07.30 wylot samolotu z Berlina z lotniska Tegel, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przylot do Londynu na lotnisko Heathrow o godz. 08:25 czasu lokalnego. Transfer metrem do hotelu w celu zostawienia bagaży. Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Na początku zobaczymy najważniejszy punkt w mieście, rezydencję brytyjskich monarchów wraz z pomnikiem królowej Wiktorii – Pałac Buckingham. Następnie spacerem przejdziemy przez park św. Jakuba do siedziby premiera. Kolejnym punktem będzie China Town – londyńska kolebka kultury chińskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd metrem do centrum Londynu. Zwiedzanie zaczniemy od Opactwa Westminsterskiego, miejsca koronacji królów Anglii i pochówku wielu sławnych i zasłużonych dla Anglii polityków, artystów i pisarzy. Tuż obok Panteonu narodowego zobaczymy Pałac Westminsterski, miejsce posiedzeń parlamentu brytyjskiego oraz słynną wieżę zegarową Big Ben. Następnie mostem westminsterskim przejdziemy na południowy brzeg Tamizy, który jest najpopularniejszą trasą spacerową zwiedzających miasto jak i samych londyńczyków. Kolejnym punktem będzie katedra św. Pawła, arcydzieło architektury angielskiej. Przejazd na zwiedzanie Tower of London. Twierdza Tower była niegdyś siedzibą królewską. Z czasem miejsce to przekształcono w więzienie, a dziś mieści się w nim muzeum i skarbiec kryjący klejnoty korony. W pobliżu Tower znajduje się Tower Bridge – czyli najsłynniejszy londyński most, z dwiema charakterystycznymi wieżyczkami. Powrót do hotelu. Wieczorem proponujemy Państwu wyjście do typowego angielskiego pubu. Nocleg.

 

DZIEN III Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Zwiedzanie: Trafalgar Square z kolumną Nelsona strzeżoną przez cztery ogromne lwy, Galeria Narodowa ze zbiorami malarstwa z lat 1250 – 1900 artystów światowej sławy tj. Leonardo da Vinci czy Van Gogh. Przejście na Oxford Street, najbardziej ruchliwą arterią handlową w Europie, skupiającą największe domy towarowe, sklepy i butiki znanych marek. Czas wolny. Dla chętnych możliwość zwiedzania Galerii Figur Woskowych Madame Tussauds. Następnie przejdziemy do Covent Garden, części Londynu, gdzie spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy i zwykli ludzie. Zobaczymy tam m.in. XVII – wieczny budynek Opery Królewskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do Windsoru, gdzie zobaczymy największy i najstarszy zamieszkały zamek na świecie. Zwiedzimy wspaniałe wnętrze zamku, włości i kaplicę św. Jerzego. Wystawne apartamenty zostały urządzone z przepychem; zawierają dzieła sztuki i wyroby rzemiosła artystycznego z królewskiej kolekcji. Niezwykle ciekawym eksponatem jest domek dla lalek królowej Marii z 1924 roku. Domek, choć miniaturowy, został wyposażony w światło elektryczne i w bieżącą wodę. Zwiedzimy również kaplicę św. Jerzego, miejsce spoczynku  Henryka VIII, królowej matki i wielu innych osób powiązanych z monarchią. Zobaczymy również rzeźbę księżnej Charlotty. Powrót do Londynu. Czas wolny nad Tamizą. Możliwość przejażdżki największym na świecie kołem obserwacyjnym, skąd rozpościera się niesamowita panorama miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (bagaże zostawimy w recepcji). Przejazd do dzielnicy Kensington. Indywidualne zwiedzanie jednego z muzeów: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Muzeum Viktorii i Alberta. Następnie odwiedzimy luksusowy dom towarowy Harrods. Godz. 15:00 przejazd komunikacją miejską na lotnisko. Wylot samolotu z Londynu z lotniska Heathrow o godz. 19:50, przylot do Berlina na lotnisko Tegel o godz. 22.40 czasu lokalnego.

 

TERMIN: 18.06 – 22.06.2014

 

CENA: 2490 PLN

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem linii Germanwings na trasie Berlin – Londyn – Berlin
 • bagaż podręczny 8 kg
 • 4 noclegi w hotelu w Londynie w 1 strefie
 • wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne
 • ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
 • opiekę pilota – przewodnika

UWAGA!

 • Bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej uczestnicy opłacają indywidualnie ok. 110 GBP (przejazdy metrem, bilet kolejowy Londyn – Windsor – Londyn, wstępy: Opactwo Westminsterskie,        Tower of London, zamek Windsor). Dla chętnych możliwość wstępu: katedra św. Pawła ok. 15 GBP,   London Eye ok. 29 GBP, Muzeum Figur Woskowych ok. 30 GBP
 • Możliwość dokupienia bagażu 23 kg w cenie 25 EUR (płatne w biurze na 6 tygodni przed wyjazdem)
 • Dopłata do pokoju 1 os. – 470 PLN
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 38 PLN
 • Istnieje możliwość transferu ze Szczecina na lotnisko w Berlinie – cena w obie strony 140 PLN
 • Pilot nie oprowadza po muzeach
 • Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie

 

Zapisy i szersze informacje TUTAJ

Dodaj komentarz

*