Szkoła Aktywnego Wypoczynku „Frajda”

 

Szkoła Aktywnego Wypoczynku „Frajda”- jest ośrodkiem, który specjalizuje się głównie w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.Ma swoja siedzibę we wsi Czarnocin koło Stepnicy nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego (około 1 godziny drogi od Szczecina) 200 m od plaży.

 

Programy które realizujemy od 21 lat są planowane i układane zgodnie z potrzebami rozwojowymi młodych ludzi, uwzględniając i wykorzystując przede wszystkim ich naturalną chęć ruchu, ciekawość świata i kontaktów towarzyskich. Co roku udoskonalamy nasze programy dostosowując je do zmieniających się potrzeb otaczającego nas świata.

 

 

Zobacz zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki.

 

 

 

Położenie ośrodka nad wodami zalewu z dala od ruchu ulicznego, w pobliżu fantastycznej przyrody daje możliwość prowadzenia szerokiego wachlarza zajęć edukacyjnych, poznawczych i aktywności fizycznej w plenerze. Nasze lokalne bogactwa takie jak:las, woda, łąki,  a także baza sprzętowa, lokalowa, dobrze przygotowana  kadra, pomagają nam w naszych metodach pracy z dziećmi. Przewaga zachodnich, przyjaznych dla surferów wiatrów oraz fantastyczne, baśniowe zachody słońca potęgują atmosferę letniej przygody.

 

 

Kadra to osoby o wykształceniu pedagogicznym, w większości nauczyciele

w-fu lub studenci ostatnich lat AWF-u. Co roku prowadzone są w ośrodku dodatkowe szkolenia dla nowych pracowniku uwzględniające specyfikę miejsca i charakter pracy, a także doskonalące metody pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Naszą ideą jest promowanie założeń edukacji nieformalnej oraz stworzenie CENTRUM, gdzie młody człowiek mógłby poszerzać wiedzę praktyczną  o otaczającym nas świecie oraz poprzez zabawę i zdobyte doświadczenie rozwijać swoje zainteresowania. Więcej na ten temat na stronie www.nieformalna.com.pl.

 

Podstawowym kryterium podziału dzieci na określone zajęcia jest wiek uczestnika. Dobieramy odpowiednie zabawy i przydzielamy zadania tak, aby każdy mógł poczuć smak zwycięstwa i satysfakcji.

 

Oferujemy między innymi zajęcia windsurfingowe, żeglarskie, wspinaczkowe, jazdę konną, zajęcia linowe, zajęcia taneczne, wprowadzamy zabawy integrujące grupę, poprawiające komunikację interpersonalną, uczymy się rozwiązywania problemów. Współpracujemy ze szkołami oraz organizacjami non-profit, bierzemy udział w europejskich projektach edukacyjnych.

Zaletą miejsca jest umożliwiająca nam bezpieczne prowadzenie zajęć w wodzie ogromna płycizna ciągnąca się wzdłuż brzegu i sięgająca 1km wgłąb Zalewu Szczecińskiego.

 

Obiekt- Dom w starym, charakterystycznym dla tego regionu stylu pruskiego muru. Mieści 100 miejsc noclegowych. Wszystkie grupy wiekowe przebywają w jednym budynku. Obiekt znajduje się na bezpiecznym, ogrodzonym terenie.

Do dyspozycji gości na miejscu są:

 • piaskowe boisko do siatkówki plażowej,
 • asfaltowe boisko do koszykówki,
 • trawiaste boisko do piłki nożnej,
 • ścianka wspinaczkowa wysokości 12  metrów,
 • mini-ścianka wspinaczkowa dla dzieci,
 • pokoje od 2 do 8-osobowych,
 • łazienki i prysznice na korytarzach,
 • duża świetlica z kominkiem,
 • sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych,
 • salka wykładowa,
 • stołówka dla 70 osób,
 • sklepik z napojami i słodyczami,
 • karaoke.

 

 

Posiadamy również własne konie,  kajaki, żaglówki oraz rowery.
Na terenie ośrodka funkcjonuje szkoła windsurfingu i szkółka jazdy konnej.