Włochy

W związku z licznymi zapytaniami Państwa o okres zimowy przedstawiamy Ofertę Rodzinną wyjazdu na narty z instruktorami narciarskimi. Organizuje je zaprzyjaźnione Biuro Turystyczne Pelikan. Oferta jest sprawdzona i solidna, a instruktorzy narciarscy znani i lubiani.

Serdecznie zapraszamy na zimowe szaleństwo do Włoch

TERMIN: 16.02 – 23.02.2014

 


VAL RENDENA – jedna z najpiękniejszych dolin górskiego rejonu Trentino. Otaczają ją wyniosłe szczyty Dolomiti de Brenta (od wschodu) oraz pasma Prasanella i Adamello (od zachodu). Ta malowniczo położona w sercu Parku Narodowego Adamello Brenta dolina, sąsiadująca z Val di Sole oferuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Jej najsłynniejsze stacje to: Madonna di Campiglio – kurort o światowej renomie, ulubiona stacja Alberto Tomby oraz mniejsze Carisolo – Pinzolo.

 

 

VAL DI SOLE – słynna Dolina Słońca leży w zachodniej części Trydentu, jest największym w tej części regionem narciarskim, a zarazem jednym z bardziej znanych w Europie. Naturalne granice doliny wyznaczają od północy Masyw Cevedale (3769 m n.p.m.), a na południu Presanella (3556 m n.p.m.) i Masyw Brenta. W Val di Sole panują wyjątkowe warunki klimatyczne. Bardzo duża ilość dni słonecznych w roku, a przede wszystkim wyjątkowo obfite opady śniegu sprawiają, że Val di Sole jest doskonałym miejscem na spędzenie zimowych wakacji. W obrębie doliny leżą także znane ośrodki narciarskie jak Folgarida i Marilleva, posiadające bezpośrednie połączenie z trasami słynnej Madonna di Campiglio i Pinzolo. Trasy o różnym stopniu trudności, większość wytyczona w lesie, dzięki czemu jazda jest bardzo urozmaicona.

 

CARISOLO – PINZOLO – stacja narciarska położona w sercu Parku Adamello Brenta, w dolinie Val Rendena. Tylko kilka kilometrów od centrum narciarskiego Madonna di Campiglio. Z wysokości 800 m wywozi narciarzy gondola do stacji, skąd rozciąga się sieć nowoczesnych wyciągów krzesełkowych 2,3,4 osobowych aż do górnej stacji Dos del Sabion na wysokości 2100 m n.p.m. Różnica wzniesień jest znacznie większa niż w przypadku Madonny di Campiglio. Zjazd z góry na sam dół to ponad 8000 m (pół na pół trasa czerwona i niebieska). W górnej części terenów narciarskich są to niemal wyłącznie trasy czerwone w większości szerokie i znakomicie przygotowane. 2 trasy czarne dla prawdziwych ekspertów.

Od grudnia 2011 roku pięknie położone trasy i szybkie wyciągi Pinzolo, Val di Sole i Madonny do Campiglio połączyła nowoczesna gondola Pinzolo – Campiglio Express. Łącznie 150 km tras od Pinzolo do Folgarida – Marilleva z Madonną di Campiglio w sercu utworzyły największą „karuzelę narciarską” w Trentino. Podróż gondolą dostarczy wiele wrażeń, przedstawiając piękną scenerię gór z najbardziej spektakularnymi widokami na Park Narodowy Adamello Brenta.

TRASY NARCIARSKIE: 150 km tras, 44 trasy łatwe , 38 tras średnich, 16 tras trudnych

 

Więcej informacji :   http://www.pelikan.szn.pl/kontakt.html

 

Informacje o zakwaterowaniu i cenach za wypoczynek: